| SanziiAndry a întrebat:

Va rog frumos sa ma ajutati! Pisica mea, acum cateva zile, a plecat de acasa. Cred ca era in calduri. Imi este foarte dor de ea. Acum cateva minute am inceput sa plang... Am fost la vecina mea si a zis ca a vazut-o cu un motanel. Va rog, spuneti-mi ce sa fac! Mi-am iesit din minti complet! Se va intoarce?

Răspuns Câştigător
| Georgyyyyyyy a răspuns:

Buna.stiu cum e.mie mi s-a intamplat cu un catel care din pacate l-a lovit masina...e posibil sa se intoarca dupa ce ii va trece d acele calduri...cu siguranta va veni deoarece ii va veni foame si poate nu ii va da nimeni d mancare.cu siguranta va veni

| SanziiAndry explică (pentru Georgyyyyyyy):

Da`... Cam dupa cat timp ii trec caldurile? Va rog sa ma ajutati, o iubesc din tot sufletul meu. As face orice pentru ea si nu vreau sa o pierd. Sora mea cred ca a facut puiuti...

| SanziiAndry explică (pentru SanziiAndry):

De fapt, vroiam sa spun ca sora mea crede ca a facut puiuti. Greseala mea! Va multumesc din tot sufletul pentru incurajari! Maine voi merge la biserica sa ma rog pentru ea!

15 răspunsuri:
| AddaXD a răspuns:

Buna.
Stiu cum te simti. Eu in vara din 2010 am gasit un pui de pisica pe strada care era vai de el. Era un pisoias roscat. L-am luat acasa si l-am pastrat. M-am atasat foarte tare de el si vara trecuta ( 2011 ), cu o saptamana dupa ce a facut un an am plecat pentru 2 nopti si am lasat pisica cu cineva. Cand ne-am intors femeia respectiva a zis ca nu mai e pisica. Inca si acum o mai caut. Am inteles de la o doamna care da de mancare la pisicile din zona ca probabil se adaposteste la subsolul unui bloc, dar eu nu am mai vazut-o de atunci. Sper totusi sa o gasesc.
Nu stiu daca pisica ta se va intoarce, eu aveam un motan si era castrat.
Insa stiu prin ce treci si, daca te ajuta, sunt persoane care si-au regasit animalele si dupa ani de zile, deci nu avem de unde sa stim.
Imi pare tare rau pentru tine! sad

| Andr3 a răspuns:

Aw stiu exact ce simti.Eu am un motan de 8 ani, aproape 9.pe 13 februarie a plecat de acasa si nu l.am mai vzt.Am citit ca atat motanii, dar si pisicile pot pleca de acasa in lunile de imperechere.el a mai fost plecat, odata chiar 3 saptamani dar niciodata nu mi-am facut atatea griji.are si el o varsta, chiar daca este inca in forma.Am plans 4 zile,plang si acum pana nu mai am lacrimi,nu mai pot! este ca un copil si un bun prieten. Teoretic, ar trebui sa se intoarca.ei nu se intorc doar daca se ratacesc, ii calca o masina (doamne fereste); sfarsesc in lupte cu alti motani sau alte pisici sau sunt luati de altcineva. Sper sa se intoarca atat pisica ta cat si motanul meu.nu putem decat sa speram si sa ne rugam broken heart

| Georgyyyyyyy a răspuns:

Pai dureaza cateva zile pana cand isi revine... daca ai invatat-o d mica sa stea k tine sa se fi atasat.va veni.

| SanziiAndry explică (pentru Georgyyyyyyy):

Pai ea s-a atasat foarte mult si foarte rapid de mine.

| Georgyyyyyyy a răspuns:

Dupa c va trece peste asta cu siguranta va reveni

| SanziiAndry explică:

Buna din nou! Am vesti super bune! Larisa ( pisica mea ) s-a intors acasa! A mancat, iar acum doarme. Multumesc din nou pentru incurajari!

| Georgyyyyyyy a răspuns (pentru SanziiAndry):

Ma bucur.sa ai grija d ea:*

| Catalina_Parvu_1979 a răspuns (pentru SanziiAndry):

Buna, după cat timp a revenit acasa?

| deny_1602 a răspuns:

Buna! Stiu cum te simti si pisica mea a fost plecata de acasa.dar ea a fost rapita si dupa 3 saptamani s-a intors acasa era slaba nici nu o mai cunoasteam...te integ foarte bine! daca te comportai frumos cu ea o sa se intoarca pentru ca tine la tina stai linistita...iti urez bafta si cand se intoarce lasa-mi si mie un mesaj pe privat ca e bine:*:*love struck si ca nu a patit nimichappy:*

| ElectroAngel a răspuns:

Da daca tine la tine se va intoarce sa e bine sa o cauti si tu

| andreicena2 a răspuns:

Andr3, e clar, nu te supăra că-ți spun, dar nu știi nimic despre pisici. Da, îi pot călca mașina pe motani, însă nu și pe cei mai bătrâni, doar în cazuri rare, ei nu au cum să se rătăcească, deoarece își marchează teritoriul cu scaun (treaba mare) și de cele mai frecvente cazuri cu urină (pipi). Tu crezi că stau aceștia să fie luați de altcineva? Am și eu un motan, e al meu și-l iubesc foarte mult, mă mai întâlnesc cu el pe afară și nici la mine nu stă să-l iau în brațe odată ce este afară. În casă stau altfel lucrurile, este chiar opusul. Nu pot sfârși în bătaie cu alți motani, deoarece atunci când simt că pierd o luptă se retrage, cum facem și noi, oamenii. Când ne batem cu cineva serios cu pumni și picioare și nu mai putem ce facem? Nimeni nu are caracter de Superman. big grin Ca să fiu în temă și cu întrebarea lui SanziiAndry, și eu am avut un motan, îl chema Ricky, era negru și la vârsta de 3 ani a plecat de acasă și de 2 ani nu s-a mai întors, pisicile maidaneze nu trăiesc mult. Știu, mi-a fost greu, când a plecat aproape în toate nopțiile am plâns după el, dar asta este! Am trecut peste. Totuși, sper să se întoarcă al tău, înainte de plecarea motanului s-a dus de acasă pentru 3-4 săptămâni, în schimb s-a întors, și da, cum au susținut și alți membrii TPU, sunt în perioada de împerechere. Multă baftă în continuare și spor la căutat! big grin

| XImhotepX a răspuns:

Imi pare super rau ce s-a intamplat... crying si sper ca se va intoarce curand big grin oricum si mie mi s-a intamplat odata si sa stii ca se va intoarce asa facea si motanul meu sad

| Teo_8228 a răspuns:

Depinde de cat de mult ai iubit-o ai hranit-o si daca ea simte nevoia sa fie cu tine vine daca nu ...nu va veni