| Rose9 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru persoanele care canta la chitara. As vrea sa invat sa cant la chitara. Credeti ca as avea sanse sa invat sa cant singura, fara instructor? Este greu pana invat? happy

Răspuns Câştigător
| mihaibrasov a răspuns:

Eu singur am invatat cu tutoriale de pe youtube si cu tutoriale de pe un program de invatat cantatul la chitara... In 2-3 saptamani maxim iti ies cateva cantecele pe note simple, totul e sa ai rabdare. Incearca primele note D, G, E minor si cateva batai.
Daca vrei chestii mai avansate, atunci e nevoie de mai mult timp.

5 răspunsuri:
| AnaBejenaru a răspuns:

Mda, dar dureza putin timp, cam un an pana o sa poti canta sg. nu este foarte greu, totul este sa vrei... daca vrei o sa poti canta singura. eu in 9 luni m inceput sa cant singura... dar e putin greu la inceput. oricum succes!

| Katherine † Pierce a răspuns:

Pai thinking si eu si un prieten am reusit cam in jur de 8 luni sa cantam singuri happy

| Adelyna_3827 a răspuns:

Nu este greu! Dar singura nu cred ca ai sanse sa inveti!big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e gr dar inveti singura si cand scrii un cantec n trebuie sa te ajute cineva eu cand sa intru pe un joc am luat chitara si am invatat un cantec asa am invatat eu

| peachglow a răspuns:

Eu am invatat sa cant la chitara in aprox un an, cu profesor iar apoi n-am mai avut nevoie pentru ca am invatat tot ce stia profesorul. Apoi cu tabulatura de pe net. Cel mai greu este pana ti se intareste varful degetelor ca e destul de dureros, dar dupa te vei bucura de tainele chitarii(eu ma bucur de ele de 5 ani, merita!happy, in concluzie :depinde si de cat de ambitioasa esti.succes!