| Alexiika a întrebat:

Am si eu o problema! Vreau sa imi iau un caine si nu stiu pe care dintre cane corso si rottwailer, mi-e greu sa aleg! Vreau ca cainele sa fie puternic si afectuos, adica sa fie mai iubitor si ca sa fie mai usor de dresat! Care corespunde mai mult cerintelor mele?
Ofer o fffffffffffffuuuuuuuuuuuunnnnnnnnnnddddddddddddddddaaaaa aaa mare +vot!
Ms

Răspuns Câştigător
| TrottiForYouOfSurprise a răspuns:

Buna Alexiika, eu iti recomand cane corso deoarece este un caine puternic si dragut.Am si eu un canecorso si este foarte jucausa (poate prea jucausa laughing,sunt usor de dresat dar asta trebuie sa faci de la inceput, trebuie sa-l obisnuiesti de mic/mica cu plimbare si sa invete cine este "adevaratul " stapan, ca daca nu nu o sa mai asculte.Nu sunt niste caini sesibili. Femela mea are 3 ani jumate si cel putin de un an jumate nu a trebuit s-o duc la veterinar. Daca tu vrei sa te duci la expozitti iti recomand culoarea neru si tigrat deoarece gri nu le place arbitrilor (asta nu stiu de ce ) daca vrei sa faca pui cea ce e bine macar odata trebuie sa aiba drept de monta daca vrei ca micutti sa aiba pedigree. Oricum mi se par cei mai draguti catei (de fapt ditamai caini) fundita?

5 răspunsuri:
| Sckipper a răspuns:

Cane corso e un caine care pute daca il tii in casa, adica are un miros puternic si urat, am avut si eu.Rottwailer nu are aceasta problema,iar daca il iei de mic poti sa il dresezi usor, cat despre putere si afectiune, are destula.

| Ghost a răspuns:

Cauta p; e strazi gasesti destui maidanezi

| cksajbkb a răspuns:

Eu am 2 rottweiler o femela si un mascul si un ciobanesc de bucovina si cu totii sunt foarte afectuosi iti recomand sa iti iei un rottweiler dar sa te uiti si la parintii puiului si mai ales sa te uiti sa nu aiba vreo cicatricie pentru ca asta ar putea insemna ca au fost folositi in lupte si puiul poate fi agresiv cand va fi mare mostenind genele de la parinti! bafta!

| Amelia123 a răspuns:

Eu am un brac german, rottweiler, boxer, doberman dar toti sunt diferiti in felul lor! Parerea mea e ca daca cauti un caine afecuos si puternic ia-ti un rottweiler... Orcum ii poti modela caracterul in modul in care tu il cresti!

| RaReS1998 a răspuns:

Alexiika ...eu iti propun sa iti iei un cane corso deoarece sunt putenici, sunt usor de dresati, sunt afectuosi... aceasta este opinia mea