| MyNameIsCata a întrebat:

M-am gandit sa imi iau un caine de paza dar nu stiu din ce rasa.Eu m-am gandit la un Boxer sau la un Cane Corso dar am inteles ca daca nu am experienta in dresajul cainilor nu trebuie sa-mi iau un Cane Corso.Am citit o carte despre dresajul cainilor si am vazut si niste filme si am inteles ce trebuie sa fac.Acum vreau sa stiu daca imi recomandati un Cane Corso sau daca nu ce caine de paza imi recomandati
ATENTIE! Nu vreau caini cu par mare si nu foarte agresivi, ci niste caini loiali, afectivi, activi si usor de dresat. Multumesc!
Castigatorul va primi FUNDA plus VOT!

3 răspunsuri:
| Misteriosulboschet a răspuns:

Cel mai bun este ciobanescul german.Se potriveste perfect descrieri tale. Fundaaaaaaaaaa.

| MyNameIsCata explică (pentru Misteriosulboschet):

Da, m-am gandit am m-ai avut unul acum 5-6 ani dar am avutt prea mult de lucru cu el.Sti blana mare mirosul urat.Ii faceam baie de multe ori si m-am cam saturat.Este un caine bun intr-adevar dar as vrea sa ma axez spre cei cu blana mai mica si nu BullTerier.

| Anonima3562 a răspuns:

Eu am avut un ciobanesc german care era foarte bun si se potriveste descrierii tale, dar acum am un san bernard care pazeste foarte bine si nu este agresiv cu stapanul :D Sper ca te-am ajutat.
P.S- uite aici o poza cu un caine san bernard http://www.google.ro/......tp?/search
Funda?