| Coco737 a întrebat:

Am un betta(mascul,destul de mic) albastru(l-am cumpărat ieri cu tot cu acvariu, plante, substrat, ascunzători/decoruri, mâncare.
Astăzi i-am pus în acvariu(acvariu de 12 litri) doi ancistrus și ei destul de mici,Betta nu are nicio treabă cu ei, nici măcar o dată nu i-a alergat în niciun caz nu i-a ciupit.
Când Betta se face mare o să îi atace? Betta este foarte calm.

1 răspuns:
| cosminandrei96 a răspuns:

Daca nu incearca acum sa-i atace si este atat de pasnic, slabe sanse sa fie agresiv cand va creste. De obicei la pestii Betta (care sunt mai inteligenti decat alti pestisori de acvariu) conteaza "personalitatea" lui de cand e mic, daca este agresiv de mic asa va fi si cand va creste.
Mult succes cu Betta, este un peste destul de sensibil.