| anonim_4396 a întrebat:

Am un bichon havanez de 2 luni. Pot sa merg cu el la plaja? Mai are 1 singur vaccin de facut pe 28

Răspuns Câştigător
| westie21 a răspuns:

Ba e problema. ultimul vaccin e f important si se impotriva bolilor cum e parvoviroza. care e o boala urata si grea. majoritatea cateilor mor. nu mai da sfaturi din astea daca nu esti in tema.

8 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Desigur, atata timp cat e vaccinat, si crezi ca nu e niciun pericol.Bineinteles.

| anonim_4396 explică (pentru fuzzer):

Nu sunt toate vaccinurile facute. A mai ramas 1 pe 28

| fuzzer a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci ar trebui sa ceri parerea veterinarului, desi eu cred ca nu e problema.

| fuzzer a răspuns (pentru westie21):

Ba omule, eu mi-am exprimat opinia si i-am spus sa ceara parerea veterinarului, dupa cum observ nici tu nu esti un mare geniu in domeniu.

| westie21 a răspuns (pentru fuzzer):

Pai nu`ti mai exprima opinii eronate. ca omori cainii altora

| westie21 a răspuns (pentru fuzzer):

Ba e problema. ultimul vaccin e f important si se impotriva bolilor cum e parvoviroza. care e o boala urata si grea. majoritatea cateilor mor. nu mai da sfaturi din astea daca nu esti in tema.

| westie21 a răspuns:

In nici un caz nu il poti scoate pana cand nu i.ai facut toate vaccinurile.

| Maria112 a răspuns:

Poti. Normal

| fldany2013 a răspuns:

Mama... ce dracu' sunt cu intrebarile astea?laughing)