| diegoarmando a întrebat:

Am un bichon havanez de 2 luni si ceva pe 18 octombrie face 3 luni azi i-am facut al patrulea vaccin si e cam molesit e normal, i-am facut si microciparea acum trebuire tinut neaparat 2 sapt in casa?

3 răspunsuri:
| Kriss96 a răspuns:

Cainele se scoate din casa dupa ultimul vaccin! Adica dupa antirabic. In mod normal ar fi pe la 3 luni, dar depinde cand ai inceput vaccinarea. Unii o incep mai tarziu.
Eu am caine si stiu. Nu te lua dupa victor1995. Nu are nevoie sa-i faca nicio vitamina. Daca era nevoie iti zicea medicul veterinar. Oricum decat sa intrebi pe TPU de ce nu te-ai interesat cand ai fost la veterinar?
Crezi ca eu am invatat de pe TPU?
Intotdeauna intrebi la medic!

| ridhimagupta a răspuns:

Pana nu i se fac toate vaccinurile e de preferat sa nu ca poate sa se imbolnaveasca chiar daca il lasi pe jos sqau nu i-a microbul din aer cand catelusa mea era pui ii facusem toate vaccinurile si tot a contactat din aer parvoviroza desi era vaccinata dupa ce ii faci toate vaccinurile trebuie sa iil mai lasi cel putin 2 sapt in casa pentru ca riscul e foarte mare de imbolnavire mai ales ca e pui si e firev ai grija de el sa iti traiasca sa te bucuri de el

| victor1995 a răspuns:

Nu stiu sigur da cel mai bine e sal duci la veterinar sai facă niște vitaminewinking sau ceva de genu asta ei știu cel mai bine happy