Întrebare recomandată | Pitic a întrebat:

Am un cățel și mama nu mă mai lasă să îl țin, din cauza ca lasă foarte mult par.
Dintr-o data i s-a pus pata și nu vrea sa îl mai ținem. Nu știu ce sa fac cu el, l-am crescut 4 ani, î este cel mai cuminte cățel doar ca lasă mult par chiar daca l-am tuns. Am renovat apartamentul iar mama nu vrea sa îl mai ținem. Nimeni nu îl vrea în casa pe cățelul meu pentru ca lasă par, nu știu ce sa fac. Vreau sa îl păstrez dar nu se mai poate. L-as putea duce la tara dar e foarte departe și mi-ar fi greu fără el sau l-as putea duce în oraș în alt apartament doar ca ca acolo nu este nimeni și este cam departe de unde stau eu.
Știți de ce le cad așa mult par pechinezilor? Veterinarul a spus ca este din cauza alimentației am încercat sa îi schimb alimentația dar degeaba..

13 răspunsuri:
| SHINeeTaemin a răspuns:

Gaseste-i o alta familie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au si ei un punct de vedere solid, insa, acum dupa patru ani s-au gandit sa il arunce ca pe un gunoi?
Pana acum ce au pazit? cand l-ai luat prima data, nu se observa ca ii cadea parul, tocmai acum dupa o caruta de timp se vede? ce oameni de nimic.
Nu ai decat sa ii convingi ca nu ii duce capul si ca acel catel trebuie sa ramana in casa, succes!

| Emima19Emanuela a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate! Dupa atata timp sa-l arunce, dupa ce s-a obisnuit cu ei, degeaba..lumea asta tot mai...e.Nu as avea asa o inima dupa atata timp sa-l dau afara! Au si animalele suflet!

| NaomyTommy a răspuns:

Sa nu o lasi pe mama ta sa il dea afara pentru ca asa am patit eu cu o pisicuta si acum imi pare foarte rau ca a plecat bine acum am alta in fine...fai baie si periazal e din cauza ca el isi schimba blana de asta ii cade parul cred ca stii cum e la vulpe asa e si cu cainii ma refer la blana lor. In orice caz nu stiu...plangi eu asa obtin ce vreau, plangi in fata lor si spune-le ca daca cainele pleaca pleci si tu astea sunt cuvintele care le spun alor mei pentru catelu si pisica ce am eu si la mine functioneaza.succesc

Răspuns utilizator avertizat
| levitht a răspuns:

Impune-ti punctul de vedere!

| Georgiii2000 a răspuns:

Il poti da unui prieten cu care te intelegi asa nu iti va fi greu fara el pentru ca o sa il vezi cand te intalnesti cu prietenul tau.

| BxMariia a răspuns:

Buna! Pai in primul rand,este de la alimentatie happy
Eu zic,ca ar trebui sa il perii zilnic,dimineata si seara, si nu cred ca ai mai avea probleme cu caderea parului, deoarece, parul care se pregateste sa cada, tu il iei pe perie.
Mult scces :*

| ComanAndreeaIulia a răspuns:

Daca l ai si tuns, incearca sa il perii cat mai des si sa ii limitezi aria unde are voie

| AnabyTinista a răspuns:

Cred ca ar trebui sa ii gasesti o alta familie sau invatal sa stea majoritatea timpului intr-un cosulet sau cusca(depinde) eu iti urez succes

| SandaCrudu a răspuns:

Ii cade parul deoarece e sezonul caldurii iar ei trebuie sa isi lase blana! Dar am un sfat:plimbate cu el prin locuri inverzite! Ciinii deseori simt ce le trebuie ca lecuire! Si deseori cam la 3 zile Fai o baie cu apa fierbinte!

| TinKodeJOK a răspuns:

Vinel pe olx sau intreba prieteni daca au nevoie!

| madalina1714 a răspuns:

Ca sa nu mai lase par poti sa-l tunizi, de fiecare data cand ii creste parul! si eu am un catel si asa fachappy