| Andreialexxi a întrebat:

Am un pui Amstaff de aproape 2 luni și nu vrea în lesă i-am luat și ham dar nu vrea când îl pus îl mușcă nu vrea sa merg dau funda repede

6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Verifica hamul daca e pus bine si daca nu o jeneaza cu nimic. Puneil ca trebuie sa se invete de mica si daca il musca si se zbate arata-i ca nu e voie fa chestia asta ca in timp se obisnuieste

| missfatadelatara a răspuns:

Încă e prea mic sa înțeleagă ce se întâmplă. Acum nu vrea decât joacă.

Ai răbdare până pe la 6 luni, după aceea o sa vezi progrese.

| Andreialexxi explică (pentru missfatadelatara):

La 6 luni o sa fie prea mare rasa Amstaff retine tot până la 6 luni? happy

| missfatadelatara a răspuns (pentru Andreialexxi):

Repetiția e mama învățăturii.

Succes.

| PepsiGirl a răspuns:

Du-te cu el la dresor!

| Raul1122 a răspuns:

O sa iti zic o metoda care a functionat pentru mine, bineintels, NU INCURAJEZ ASTA.
Cand nu asculta, pune-l in lesa si leaga-l de un copac ceva...cand vezi ca e cuminte dai drumul si un bonus, si tot asa...in cateva zile.