| InstructorulTauDeFitness a întrebat:

Am un caine Ciobanesc German in varsta de 5 ani si l-am dresat cat timp era mic, apoi am incetat sa-l mai invat.Acuma l-a varsta asta pot sa continui dresajul?(mentionez ca acea pazua e cam de vreo 3-4 ani si vreau sa-l invat chestii noi si nu stiu daca mai prinde schemele asa bine ca la varsta frageda).

Răspuns Câştigător
| tracicus a răspuns:

Daca reusesti a ii atragi atentia merge mai usor ca atunci cand era mic. Incearca sa il momesti cu cascaval. E foarte important sa ai atentia cainelui, cand ai obrinust aasta face ce vrrei, invata miscari noi in maxim 10 repetari. (funda te rog)

2 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Da, poti dar e mult mai greu, cainele nu te va mai asculta si nu va mai pricepe atat de repede.Dar daca stai de capul lui, si ai rabdare, vei reusi.Succes!

| WhiteLore a răspuns:

Da poti