| MissRebeca a întrebat:

Am un câine de curte. A mancat ceva stricat si s-a constipat. Se chinuie să iasă si nu poate. La veterinar nu cred ca mi-l primeste fara deparazitare. E caine de curte, e murdar, e neîngrijit. Ce pot face în situatia actuala? Nu vrea să mănânce, nici în cuscă nu vrea sa intre. Sta în frig, tremură, nu mananca și e si constipat. Cum îl pot ajuta ca să îi treacă constipația? Nu as vrea sa cheltui milioane cu el. Îmi e drag, dar nu am o situatie financiară prea bună ca să îmi permit să bag bani prea mulți în el.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar daca nu-i constipat?
Poate are altceva.
Isi poate reveni singur in cateva zile da' poate sa si moara.
Ai putea incerca, daca ai putere, sa-i pui un lemn in gura, sa stea deschisa si sa-i torni fortat ceai sau lapte.
Si ceva pastile de constipatie.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi ma la veterinar ca ți-l face si pe gratis. Doamne romani prosti

| Wr3nch a răspuns:

Daca deja tu te gandesti la cat costa... e clar ca iti pasa mai mult de bani, si faptul ca e caine de curte nu e o scuza ca sa nu il cureti si sa il deparazitezi.

Suna un veterinar si descrie problema, sa iti dea un tratament. Nu e musai control.

| Frank51 a răspuns:

Veterinarul vine la tine acasă și ii va da pastile sau o injecție, te va costa maxim 20-30 de lei.

| Alverto a răspuns (pentru anonim_4396):

Neah. de fapt laptele și ceaiul constipa. trebuie apa și fibre. mă gândesc că e că și în cazul oamenilor

| tonyc7 a răspuns:

Da-i ceva sa-i provoace o diaree. Se gasesc destule astfel de produse prin farmacii.

| Zuzu1991 a răspuns:

"La veterinar nu cred ca mi-l primeste fara deparazitare."
cred ca TU esti un lenes PURICOS si care necesita deparazitare
deparazitarea cainilor se face CHIAR la veterinar

dar macar ai facut efortul sa, scrii aici, asa ca o sa te intreb de la obraz: tii la potaia aia indeajuns incat sa risti cativa lei pe un consult... sau nu?
ca NUMAI veterinarul il poate ajuta, nimic altceva

| MissRebeca explică (pentru Zuzu1991):

Am cunostinte care fara 400 lei nu pleaca cu cainele de la veterinar. Am mentionat mai sus ca în perioada asta chiar nu dispun de bani în plus, nici macar 200 lei. Daca am scris aici inseamna ca.mi pasă de el. Câinele este bine, l-am vindecat acasa, fara veterinar. Asta asteptam de la voi, solutii pentru a-l trata acasă. Dar pentru voi, daca nu exista veterinar, e capăt de lume. Numai raspunsuri penibile, de la niste frustrați.