| nemynna a întrebat:

vreau sa iti spun ca, catelului meu i s-a intamplat ceva groaznic si inca nu stiu ce, si avea doar 8 ani.intr-o zi a iesit din curte iar cand a venit dupa 2-3ore a inceput sa miroasa a mortaciune. mama a incercat sa vada ce are, insa el tremura si tipa incontinuu. l-am dus la veterinar a 2a zi si i-a facut injectii cu vitamine, pentru ca sincer nu se tinea pe picioare. ii faceam injectii dimineata si seara. doctorul a zis sa il tinem in casa la caldura, cu o sticla de apa calda langa el si asta am facut. a 3a zi i-am facut tratamentul la pranz pentru ca veterinarul si-a dat seama ca e prea mult de 2 ori pe zi la un caine atat de mic, iar seara nu putea sa respire.se sufoca. se ridica in picioare si se chinuia sa respire, cadea si iar se ridica si se chinuia sa respire.asta a facut toata noaptea, iar la un moment dat a incercat sa se ridice, sa iasa afara probabil si a cazut. incerca sa respire dar nu a putut.
s-a trezit mama si l-a pus la loc in cusca (speciala pentru caini, dar fara capac, ca o cutie)...pe la ora 2 jumatate 3 noaptea a murit. nu ma bucur ca a murit, dar ma sint usurata pentru ca a murit in somn, repede, nu s-a chinuit. si acum as vrea sa stiu daca cuiva i s-a intamplat asta, si daca nu, sa imi spuna cate ceva despre animalul sau de companiehappy

6 răspunsuri:
| sufletzel a răspuns:

Probabil mirosul de mortaciune venea de la vreo infectie, vreun abces ceva. Daca e asa nu are legatura cu iesitul pe strada. Adica nu se poate ajunge la o infectie asa severa in doar 2-3 ore. Stii ca animalele cand simt ca vor muri se retrag sa moara singure, se ascund. Poate de asta a plecat cainele tau.
Oricum e pacat de el, saracul. Imi pare rau!

| manuelaaa a răspuns:

Saracul catelus... poate a mancat ceva otrava, sau mai probabil decat asta ar fi ca s-ar fi jucat\batut cu niste caini, sau ar fi stat in compania unui caine mort, incercand sa-l miroase, si atunci a inghitit ori din saliva cainilor\cainelui mort... ori nu stiu

Cred ca ai suferit mult...Bietul catelas...

| andreea_1536 a răspuns:

Imi pae rausad. Si cainelui meu i-am dat drumu pe stada si a venit mirosind a motaciune dar nu a avut nimec.al meu e maidanez si l-am salvat de la hinghieri.

| Live.Laugh.Love a răspuns:

Buna, catelul meu avea 15 ani si a murit in genul asta :), era shitzu. Acum depinde si de speranta de viata a rasei. daca era maidanez nu cred ca se tine cont de asta, citeste pe www.caini.org ----> rase ----> initiala rasei -----> selectezi rasa, si vezi acolo destulke informatii :) succes

| Anda_5897 a răspuns:

Si eu am trecut prin asta, nu chiar la fel ca povestea ta, dar totusi ceva de genul acesta. am plans foarte mult si chiar si acum imi este foarte dor de ea. a murit in urma cu un an si jumatate dar inca imi este extrem de draga si mi-e foarte dor de ea! happy

| eugem35 a răspuns:

Nasol am doi matani suferinta este mare