| c0pil1n a întrebat:

Am un caine de vreo 10 ani.
Este de marime medie.
Azi am vazut ca nu prea vrea sa se ridice de jos.
Bea apa dar cand mananca boabe ia doar cate una pe rand in gura si o mesteca. Cateodata ii mai cade din gura si se apleaca sa o ia din nou.
Cand respira tot casca gura si o inchide de mai multe ori.
Am verificat sa vad daca nu cumva are ceva prin nari. Credeam ca i-a intrat ceva prin nari dar nu are nimic.
Botul este intre umed si uscat.
I-am dat intr-o bucata de parizer pe la amiaza 2 bucati de triferment. Probabil sa fie o problema la stomac? Sa nu-i fi cazut bine ceva? Sau de la oase de pui? Durere de dinti?
Constipat nu cred ca e deoarece am vazut ca a facut pe langa cusca.
Am observat si la ambii ochi ca parca partea alba este putin rosie.
Veterinarul nu este momentan in zona pana peste cateva zile si eu locuiesc langa oras. Nu am cu ce sa-l duc la un cabinet.
Ce ar trebui sa urmaresc la el? O singura data l-am vazut cum i-a venit sa vomite. Dar doar o singura data

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dul la veterinar ca nu stim noi ce are, e batrîn, poate este bolnav numai veterinarul poate constata ce probleme are.