| razvilol a întrebat:

URGENT. acum 3 zile am mutat papagalii mei din voliera intr-o cusca mai mica si unu dintre ei a inceput sa vomite boabe.

Ps: I-am mutat pentru ca ceilanti au facut oua si sa nu iii deranjeze

10 răspunsuri:
| maria89nic a răspuns:

Bine. Și care este întrebarea?

| MarianM8777 a răspuns:

Pai daca vomita inseamna ca e bolnav si trebuie sa ii cumperi madicamente sau sa mergi la veterinar...nu cred ca vomita din cauze emotionale...

| razvilol explică (pentru MarianM8777):

Da nu stiu acum au facut si ceilanti oua prima pereche are 6 oua si ceilanti deocamdata 1

| razvilol explică:

Ce sa fac un sfat lol? ce e asa greu

| Jal33t1 a răspuns:

Pai pana acuma iai tinut in aceeasi cusca? Daca da eu ti-as spune sa nu ii desparti ori sa le apropii custile foarte tare ca sa nu isi simta lipsa!

| razvilol explică (pentru Jal33t1):

Da am bagat 2 in aceeasi cusca is pereche au facut si ou si ceilanti din voliera au oua... lol

| Jal33t1 a răspuns (pentru razvilol):

Pai poate sunt bolnavi, ia incearca sa ii pui pe toti intr-o colivie mai mare, poate merge. Eu am patit o data o chestie rea ca am despartit papagalii, aveam 12 papagali si stateau in aceeasi colivie foarte mare dar se mai bateau cate o data dar dupa accea am mai luat o colivie si am mutat 6 intr-o parte si 6 in alta parte. In 3 zile au murit toti ( in prima zi nu au mai mancat, in a doua zi au vomitat si in a treaia zi i-am gasit pe toti morti), deci iti zic sa cumperi o colivie mare si sa ii muti pe toti in acceasi colivie, Funda?

| razvilol explică (pentru Jal33t1):

DA am o voliera voliera e de 1, 5 m pe 2 m si inaltimea 2 m si 2 cuibare

| Jal33t1 a răspuns:

Auzi daca ai doua perechi incearca sa ii colivia aia mare cu doua cuiburo ok si nu o sa le mai fie rau! Asculta la mine ca nu se necajesc unu pe altul~!

| razvilol explică (pentru Jal33t1):

Au ffost impreuna si celalalt mascul nu ii lasa sa ste ape oua intra peste ei si nu ii lasa in cuibar in nici unul asa ca am luat ouale si le-am pus sub cealalta si acum una are 6 oua si astea care i-am mutata au facut ieri un ou laughing)