| dorisucadodod a întrebat:

Am un caine rasa Golden Retriver si ma duc cu el in Fanta si nu stiu daca ii trebuie certificatul pasaport si chestii din astea deci pot sa il trec vama fara pasaport sau nu?

Răspuns Câştigător
| filipm2001 a răspuns:

Animalele de companie trebuie sa aiba obligatoriu pasaport pentru a iesi din tara, si daca nu ma insel si ceva certificat medical unde sa fie atestate vaccinele, etc. Cel mai sigur este sa mergi la medicul veterinar. Cred ca o parte din acte ti le poate intocmi chiar el. Si pentru restul sigur te poate indruma in directia potrivita.
Succeswinking
P.S. Golden Retrieverii sunt cainii mei preferati. Buna alegere happy

1 răspuns:
| sufletzel a răspuns:

K sa scoti un animal din tara ii trebuie pasaport si carnet de sanatate cu vaccinurile la zi. Cel mai important vaccin este antirabicul si daca nu-l are facut nu te lasa sa-l scoti din tara.