| Faranumebossulicaaaa a întrebat:

Am un catel, are o luna si ceva si dintre toti oamenii doar pe mine ma musca, doar eu am grija de el. Il am de mic, era schiop de pe strada, e caucazian acum e marisor. Cum pot sa fac sa nu ma mai muste?

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Se joaca si el, e normal la catei si mai ales la pisiciwinking
JOaca-te cu el asa ca un antrenament sa il obosesti si sa doarmawinking
Daca era de rasa gen pitbull sau doberman era mai complicat pentru ca trebuia sa te impuiwinking

6 răspunsuri:
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Te musca pentru ca tu ii permiti. Cand te musca dai peste nas cu 2 degete(bine nu foarte tare) dar cat sa simta. Sa vezi cum o sa se dezobisnuiasca. Trebuie sa te impui in fata lui si sa-i arati ca tu esti seful, altfel va face ce vrea mereu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E inca mic.Cred ca se vrea sa se joace cu tine.Sunt 100% sigura ca te va iubi pe parcurs.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

O ști el ceva...

Răspuns utilizator avertizat
| Kidfromjail a răspuns:

Eu am un câine rottweiler de numai 3 luni și se comporta la fel, mă musca in sensul ca el caută joaca numai cu mine doarece ii permit și simte că eu îl iubesc, ii ofer siguranța, așa cum e și in cazul tău. Ai sa vezi când creste mai mare și va fi matur, o sa te asculte și nu o sa-ti mai creeze probleme.
Oricât de tare l-ai enerva, niciodată nu o sa-ti facă rău.

Zi frumoasa și dacă ii arati atașament și iubire, ai sa vezi ca îți va fi cel mai bun prieten.

| Go4Win a răspuns:

Majoritatea puiilor de catel musca =) nu ai ce sa faci (doar nu-l enerva) in timp va creste si se va cuminti dar aproape toti catelusii,, musca"