| iCsq a întrebat:

Ce sanse sunt sa bat un caine? Intrebarea o pun deoarece am un caine prin fata blocului incepe sa "roada" oamenii, nu numai pe mine si ieri a muscat de pantaloni pe un nene si m-am hotarat sa-l bat ori se invata ori il bat pana nu mai misca si il duc in alta parte dupa bloc-uri... Ce va rog eu e sa nu sariti cu "Ai mila, e caine". Am avut 1 catel dresat personal Caucazian Moscovit ( un caine excelent, altul ca el nu mai gasesc ) Si mai am o catea Caucazian Ciobanesc ( talie medie ) care nu am avut nici o problema cu el. Dar in cazul acesta cu caini de pe langa bloc-uri care intr-adevar se da la lume tranchilizare... Care sunt sansele sa-l bat?/Sa ma muste big grin

9 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Aşa, ca între luptători şi fără arme albe de nici o parte, s-ar putea să aibă câştig de cauză cel mai stabil, adică cel pe patru picioare.
La viteză cred că iarăşi te întrece, aşa că nu ai şansă nici la cros dacă nu-ţi aduci ca ajutor de rezervă o motocicletă ( în caz că se pune problema cine ajunge primul la gard sau ia-l de pe mine că-l omor ).
Mult succes şi nu uita un trening din zale!
Eu o să fiu cel de pe gard cu aparatul de filmat.

| Reek54 a răspuns:

Cheama hingherii laughing
Sau fugi prin fata lui pana ameteste si adoarme. si apoi il prinzi intr-o cusca =)

| Zøєy a răspuns:

N`ar fi mai bine sa chemati un hingher? Pt ca daca thu il batzi risti sa te muste de mana si daca e un caine mai periculos nici nu vreau sa stiu ce s`ar intampla daca te`ai luat la bataie cu el...

| JackyVip a răspuns:

Poi dai o bucata de carne cu otrava sau cu ceva acee!

E mai simplu decat sa te "lupti cu el"laughing

| KiaraHoney a răspuns:

Ai avut caini degeaba daca nu ai invatat nimic pana acum,mai ales daca esti pe teritoriul lui nu ai nicio sansa, nu te pune cu un caine ca o patesti, pe bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca nu vrei neaparat, sa-l bati si sa te intelegi bine cu el.ii dai niste oase de doua trei ori si nu se va mai da la tine niciodata.ba chiar va veti imprieteni.la mine fugea mereu de mine nu statea. acum ma intampina fericita si se joaca cu mine de cate ori vin acasa.i-am facut cusca in gradinita din fata, si este iubita si hranita de toti.

| GunDealer a răspuns:

Ori ce ai face fi mereu in garda, foloseste un aparat de ultra sunete sau de preferat ceva din fier sa-l lovesti bine sa nu mai poata misca unde l-ai lovit, sau daca incearca sa te muste bagai ceva in gura adnc si impinge tare sa-i dizloci gatul, si orice ai face sa NU AI MILA! Javre de genu au ranit grav oameni, incearca sa o paralizei sau sa o ranesti cat MAI GRAV, poate spray paralizant, aparat cu electrosocuri de inalt voltaj si chestii de genu pentru javre bune de UCIS.

| FancyCool a răspuns:

1.Pe bune acum, ai si tu pentru. mila de toate animalele nu numai de caini si 2.Alta metoda nu gasesti,decat sa-l bati? Inseamna, ca esti bataus, cum naiba sa bati un caine? OmG...cheama-i pe aia care se ocupa cu animalele,si ii iau de pe strazi.(ar fi o idee mai buna, decat sa-l bati). Doamne ce minte pot avea unii(sa bata animalele, God)... straight face

| Andreea_6545 a răspuns:

Mi-e in general imi plac cainii; x si mi-as dori si eu unul...dar cu ce-i de langa blocuri e o tragedie zilnik musca oamenii eu zic sa-i dai o mama de bataie dar totusi sa ai si mila de elwinking... sper ca ti-am fost de ajutorwinking