| hotterinsummer a întrebat:

Am un catel de 2-3 luni si plec in weekend-ul viitor (doar in weekend)si nu stiu ce sa fac cu el pentru ca nu-l pot lua cu mine?!confusedva rog spuneti-mi voi!confused

Răspuns Câştigător
| ICPreda a răspuns:

Salut!
De aceeasi problema m-am lovit si eu la un moment dat! Poti ruga vreun vecin care mai are deja caine sa aiba grija si de el! Poti gasi vreun loc special pentru caini ai caror stapani pleaca in vacanta. Poti lasa ch eia la vreo ruda si sa il inchizi undeva in baie cu mancare si apa si acea ruda sa-l viziteze de 2-3 ori pe zi. Daca pl eci cu masina il poti tine in masina peste noapte si ziua stai cu el. Iti chemi un cainesitter (babysitter)tongue din prietenii tai care ai incredere sa doarma peste noapte la tine in casa.
In speranta ca ti-am putut fi de ajutor iti urez o zi placuta si un week end pe masura!

3 răspunsuri:
| AlexandraHNY a răspuns:

Eu am grija de catei sunt iubitoare inraita, ii ador. pentru tine nu stiu ce solutie sa iti dau, prietenii mei isi lasa cainii mereu la mine si ii ingrijesc adecvat deoarece am studii in chestia asta. de obicei o faceam pentru bani...la persoanele straine. LASAL unui prieten...sau daca esti dispusa sa platesti lasa-l la un hotel pentru catei desi majoritatea pleaca bolnavi, pentru ca in Romania sunt prafstraight face cauta pe cineva cu aceeasi pasiune ca si mine din orasul tau si lasail ei,

| LeeJiEun a răspuns:

Poti ruga in prieten sau prietena sa il tina sau, daca il tii in curte poti sa i zici sa vina (prietenul tau) sa i dea de mancare daca nu il lasa sa il tina.Sau de ce sa nu il iei cu tine.Te vei simti bine cu el.De asta se cheama cel mai bun prieten al omului nu? fundita:*

| bluky a răspuns:

Incearca sa-l dai la vreo ruda sau prieten care are curte sau care e de acord sa-l tina. Daca nu, lasa-l la tine acasa si roaga un vecin sa treaca pe la el din cand in cand.
Succes!