| DeUtZzZa123 a întrebat:

Weekend-ul viitor plec la tara cu toata familia si eu am rau de masina big grin. Ce sa fac sa nu imi mai fie rau?big grinbig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azalea a răspuns:

Pastilele Cocculine te vor ajuta cu sigurantawinking fundita?batting eyelashes

6 răspunsuri:
| BebeStrumf a răspuns:

Xoxo,sa nu mananci nimic inainte de a te urca la bord! In schimb sa ai cu tine niste pastilute de guma orbit sau suc de lamaie, ori chiar lamaia fructulwinkingsanatate si happycalatorie placuta!:*

| micutadhampir a răspuns:

Stai pe locul din fata, uita-te pe geam, dar nu pe cel din lateral si prin parbriz si in niciun caz nu urmari pomii sau stalpii de telegraf care pe langa care treci in viteza. Roaga soferul sa nu ia curbe bruste si sa nu accelereze brusc. Nu citi si nu umbla pe telefon, mesteca guma mentolata. Dar nu mai mult de 2 gume ca au efect laxativ.Sau ia niste pastilute, intreaba la farmacie de ele. SAU:
Daca e drum lung, poti sa le intinzi (oarecum) pe bancheta din spate si sa incerci sa dormi.Dar blocheaza usile. Eate valabil pentru raul de mare, dar eu am incercat si in masina si functioneaza.

| xamix a răspuns:

Bei cola fff rece pe stomacul gol mie la mine a mers

| theboss8159 a răspuns:

Inainte sa pleci nu manca nimic si bea putina apa cu lamaie. sper sa te ajute

| Laviiiiii a răspuns:

Exista niste pastilute mici de supt pentru rau de masina.Intreaba la farmaciewinking

| Daian_9749 a răspuns:

Sa mergi cu geamu deschis... si cu capu pe geam