| GSDuos2015 a întrebat:

Salutăăări happy Am o intrebare mai ciudata astazi. Am 16 ani si sincer o cam duc prost la capitolul romantism. Ideea e ca am cunoscut acum cateva luni pe cineva, doar ca sta cam la 150 km de mine, si as vrea sa merg la el in weekend-ul viitor dar nu stiu ce sa le zic alor mei. E greu sa gasesti o scuza pentru a pleca doua zile din oras, dar nu cred ca e imposibil, motiv pentru care apelez si la comunitate happy. Am norocul ca in cazul meu, odata ce am o scuza cat de cat convingatoare, garantat ca voi fi lăsat sa fc orice, deci orice ajutor e apreciat. Mersi frumos! P.S In caz ca nu e deja evident, as vrea sa evit simpla scuza "plec pentru ca am cunoscut pe cineva acolo"

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Deci.
E simplu, spui ca mergi sa te vezi cu prietenii/prietenele, si mai apoi ii suni si ii spui ca ti-a propus sa ramai peste noapte la unul din ei (sau poti spune de la inceput ca mergi cu prietenii si o sa stai peste noapte la unul din ei) Si cam asta este.

| GSDuos2015 explică (pentru OldSoul):

Pare o idee okay. Totusi mai aștept câteva răspunsuri happy Mersi

4 răspunsuri:
| pqGro a răspuns:

Buna! in primul rand, este baiat, el ar trebui sa se deplaseze pana la tine, si nu tu. In al doilea rand, poti vorbi cu parintii tai simplu, poate vor intelege. Incearca sa te gandesti cat de ingrijorati sunt ei cand tu esti plecata la 150 de km, si ca sa nu stea cu grija. De obicei asta e cea mai buna cale. Sper ca ti-am fost de folos! Succes :*

| anonim_4396 a răspuns (pentru pqGro):

E baiat si ellaughing)

| GSDuos2015 explică (pentru anonim_4396):

True