| Drula_Tania_1999 a întrebat:

Am un catel de aproximativ 3 ani si azi dimineata a baut niste ulei, iar in ultimele ore il vomita - asta este bine. Aveti sfaturi / stiti ce ar trebui sa fac?

5 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Eu zic sa il duci la un medic veterinar.

| Radu284 a răspuns:

De ce este bine ca il vomita?

| untu a răspuns (pentru Radu284):

Ce fel de ulei a baut? Trebuie dus la medicul veterinar, poate fi o intoxicatie!

| Legion7X a răspuns:

Pãi ulei acesta e cam grețos pentru el e bine cã la vomitat nu-l mai lãsa sã bea ulei cã dupã aia când o sã facã nevoia poate ca va face chiar in pat sãracu nemaiputând șã tinã in el din cauza uleiului alunecos. Face pe el

| RitaDeluxxxe a răspuns:

In caz de otravire, de ingerare a unor substante sau in cazul tau ulei da-i sa bea lapte.Asa am salvat eu catelul meu de la multe prostii care le-a inghitit inclusiv cand a fost otravit.