| Mateaş_Ionuţ_Daniel_1992 a întrebat:

BUNA TPU! Stiti starea acea dupa ce omul se imbata, vomita mult si se simte foarte slabit? Ei bine tatal meu o pateste cam o data pe luna dar este foarte rau atunci. El este si epileptic asa ca este si mai rau. Daca puteti sa imi dati ceva sfaturi sau sa imi dati ceva tipuri de medicamente care as putea sa i le dau atunci as fi foarte recunoscator. Ideea cu renuntatul la baut nu functioneaza asa ca nu ba bateti joc va rog frumos, sau va dau report. Cel mai bun si util va avea FUNDA! Funda o dau la sfarsitul saptamanii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| untu a răspuns:

De ce nu functioneaza sa spui sa renunte la baut fiind bolnav si mai e epileptic pe deasupra? Sa va spun ceva! Tatal tau are ciroza hepatica acuta, posibl sa aiba o gaura in stomac, te-as sfatui sa-l insotesti la medicul de familie sa-l consulte( sa faca gastroendescopie), apoi la medicul psihiatru sa-l consulte si sa vada daca va fi nevoie sa interneze la o clinica de dezalcoolizare si detoxificare si sa faca sedinte de terapie ocupationala prin munca! Sa dea Domnul ca tatal tau sa se faca bine si sa-si revina cat mai curand! Multa sanatate si ai mare grija de el! Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poate nimeni de pe TPU sa ii recomande medicamente, pentru ca ele sa iau la recomandarea medicului in urma unui control amanuntit, nu se iau asa dupa capul oricui.
In urma consultarii medicului o sa i se administreze medicamentele adecvate. Insanatosire grabnica!

Răspuns utilizator avertizat