| ana52727 a întrebat:

Am un Ciobanesc Caucazian femela de 2 ani care este foarte iubitoare, ascultatoare, linistita si afectuasa cu noi. Weekend-ul asta am avut musafiri si a stat in spatele casei ziua pentru ca noi stateam afara. Cand eu m-am dus la ea am mangaiat-o si a apoi m-a marait.
Seara aceeasi poveste. Azi dupa ce au plecat musafirii s-a comportat normal pana seara cand stateam pe scaun si ea langa mine si o magaiam pe cap si s-a repezit la mana mea. Mai tarziu si mama mea a incercat sa o mangaie si ii arata dintii. Nu voia sa muste pentru ca dupa am mai ramas langa ea, cred ca doar sa ma sperie sau sa o las in pace. Stiti cumva de ce se comporta asa sau ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| Vikaa a răspuns:

Caucazienii de general sunt caini extrem de gelosi, mai ales cand isi vad stapanul oferind atentie unui strain si nu lor, eu am 2 caucazieni, mascul si femela, dar niciodata nu ne comportam mega dragut si nu suntem asa daruitori cand ne vin strainii, ii includem si pe ei in activitatile noastre si evitam gelozia.

| ana52727 explică (pentru Vikaa):

Asta am crezut si eu la inceput dar deja au trecut 4 zile si are cam acelasi comportament. Astazi m-a si apucat de mana.

| Vikaa a răspuns (pentru ana52727):

O sa te tina minte o buna perioada.ei nu uita asa repede, la a mea a durat 3 sapt sa ii treaca.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Lipsa de atentie. S-a simtit neglijată de tine.