Întrebare recomandată | Karashi a întrebat:

Am un hamster, ai carui dinti au crescut ceva mai mult decat trebuie.Ideea e ca el refuza sa roada orice(fie mancare sau pur si simplu un lemn)Ma gandeam ca daca ar roade ceva problema sa-r mai linisti.Intodeauna tine gura deschisa..si cam sunt sigura ca il si dor dintii.
Stiu ca el ar putea sa moara din chestia asta, dar cu toate astea tot va intreb daca mai exista speranta? Si daca stiti ce ar trebui sa-i fac. spuneti-mi(macar daca moare, sa moara de moartea lui, nu din cauza dintilor)

11 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Buna,

Un hamster roade din propria lui intiativa, cand stie el ca trebuie sa faca asta. Nu poti forta tu ca el sa roada. Si cand mananca tot roade acea mancare. Cumpara-i bat special din ala de ros, poate e mai pretentios.

Insa nu evita sa faci o vizita cu el la veterinar. Va sti doctorul ce anume trebuie sa faci. Doar el este in masura sa iti spuna exact.

Pa.

| blackcat99 a răspuns:

Buna! Mergi cu el la veterinar daca vrei sa-l salvezi. Probabil ii va face anestezie si ii va pili dintii cu o pila speciala, ca sa poata sa inchida gura normal. Bye!

| Bogdan_9316 a răspuns:

Du-l la veterinar ii taie din dinti asa am facut si eu... Am avut si eu un hamster asa.

Răspuns utilizator avertizat
| Bogdan_9316 a răspuns (pentru crιѕтyɴɴα):

Bine! Faci cum vrei nu crezi du-te la veterinar!

| c0ton a răspuns:

Dul la veterinar el va sti ce sa faca succes si ai grija de hamsterul tau

| Sup3rN0va a răspuns:

Nu cred ca e posibil...asta inseamna ca nu roade deci are ceva e bolnav.
Dar in cazuri din astea ar trebui sa te duci cat mai rapid la veterinar...probabil a murit nu?

| lKopilasFaraNasl a răspuns:

Uite, daca roade ceva nu-l ajuta decat sa isi ascute cei doi dinti.El trebuie dus la un veterinar care sa ii dea un tratament. Poti sa-l duci la veterinar!happy Sfatul meu este sa incerci sa ai grija de el, sa-l duci la veterinar si spune-i macar sa il ajute. Daca ii taie din dinti cand ajungi acasa pune-i o bucata de BCA micuta si el va roade din ea si va avea dinti mici si usor ascutiti.THXlove struck

| BrianGreen a răspuns:

Hamsterii sunt foarte sensibili..mai ales dintii lor,,ei isi pastreaza dintii sanatosi rozand lucruri.dar ce spui tu nu s-ar putea sa fie din cauza dintilor,S-ar putea sa fie bolnav, asa ca mai bine eu te sfatuiesc sa mergi la un doctor, nu va costa mult, dar macar sa stii ce are si poate sa il si salvezi, nu merita sa moara.

| MadalinCs a răspuns:

Du-l la un veterinar, e pacat sa moara.

| AnaAnusca38 a răspuns:

Buna, trebuie sa-l duci la veterinar, pentru ca o sa-i creasca dinti foarte mari si daca nu roade nimic poate sa moara