| anonim_4396 a întrebat:

Hamsterii trebuie sa roada tot timpul? Eu am avut niste iepuri carora trebuia sa le bag ori mancare ori un lemn ceva tot timpul ca altfel incepeau sa roada cusca. Asa sunt si hamsterii? Trebuie sa le bag un bat ceva ca sa aiba ce roade? Conteaza de ce e batul, adica as putea sa pun o ramura dintr-un mar?
Mersi.

Răspuns Câştigător
| GeorgeH17 a răspuns:

Am avut hamsteri. nu conteaza matul trebuie sa fie ceva subtire de grosime cablului tv. poti pune orice esenta de lemp dar sa fie mai dura ca sa isi rupa dinti altfel cresc prea mari si trebuie dusi la veterinar. trebuie mancare pentru hamster de la magazin dar sa nu te speri de preturi ca cea mai ieftina pe care o gasesti e perfecta pentru ei in schimb trebuie sa le cumperi nuci pentru iodul pe care il contin, le spargi si le pui miezul in cusca si punele obligatoriu cava paine uscata(trebuie sa fie voarte uscata) sper ca ti-am fost de ajutor.
P.S. nu lasa cusca afara (daca stai la casa) mie o pisica mi-a scos hamsteri din cusca si i-a mancat.

11 răspunsuri:
| Classy a răspuns:

Poti sa ii pui un tub din hartie, se va ascunde in el si il va rontai, am si eu hamster si ii pun mar, coaja de paine uscata pentru ros.

| Mwha a răspuns:

Du-te si intraba un veterinar. Te costa 0, 00 $ o intrebare :*

| anonim_4396 explică (pentru Mwha):

Nu am niciun veterinar prim preajma ca locuiesc la sat si nu-i niciunulhappy

| Mwha a răspuns (pentru anonim_4396):

Pff, nasol. Oricum hamsterii traiesc max 2 ani din cate stiu eu asa ca oricum nu mai aveau cine stie ce de trait daca ii otravesti ( din greseala ).

| ItachiUchiha a răspuns:

Si eu am hamsteri ia-le o cusca din metal si o so roada sau daca nu merge dai niste porumb si o sa fie bine.

| vangaelis a răspuns:

Da, poti.
Hamsterii sunt totusi rozatoare. Le cresc dintii din fata, de asta rod chestii mai tot timpul.

uite un link sa-ti faci idee de probleme ale rozatoarelor. https://www.google.ro/......ps?/search

| TofanCristi a răspuns:

Poţi să pui o bucăţică de scândurică de brad.

| anonim_4396 explică (pentru TofanCristi):

Din cate stiu eu rasinoasele nu-s bune... sper sa nu ma insel.

| TofanCristi a răspuns (pentru anonim_4396):

O bucăţică mică de brad şlefuită bine. Dacă ai dubii mai bine nu pune! Fundă?

| TofanCristi a răspuns:

Sa fii atent in privinta ramurelelor de pomi pentru ca nu toate sunt bune, unele sunt toxice, dar cele mai acceptate sunt ramurele de mar! Asa ca marul merge in totalitate, nefiind toxic!

| Paradoxul6 a răspuns:

Da, rod intr-una sunt rozatoare.