| boghi98 a întrebat:

Salut tuturor. Am o intrebare despre hamsteri. Am cumparat un hamster Roborovski pitic si vreau sa stiu daca este vreo problema daca sta singur? Adica poate sa stea singur in cusca sau trebuie sa ii mai cumpar unu din specia lui? Pot sa il pun in cusca cu alt hamster din alta specie? si daca trebuie sa ii iau un prieten ce ar trebui sa fie baiat sau fata? Mentionez ca am un baiat in varsta de 3 luni. va multumesc mult. Dau funda celui care ma ajuta cel mai bine.

Răspuns Câştigător
| anamariatare a răspuns:

Daca nu are un prieten nu stiu cuum sa zic are tulburari din astea asa ca ia si o femela din aceeasi specie sa nu faca tulburari. daca e s-ar putea sa se imperecheze si sa faca pui daca iei o femea! funda?

4 răspunsuri:
| psica a răspuns:

E mai bine sa ai 2 nu doar unu :Hamsterii pitici rusesti sunt animalute foarte,, sonore" si isi petrec foarte mult timp batandu-se in joaca. De asemenea, sunt foarte speriosi si timizi, dar in acelasi timp foarte curiosi si activi pe timp de noapte. Hamsterii Roborovski sunt, în general, destul de amabili şi, rareori, musca. Hamsterii rusesti sunt foarte rapizi şi agili, ceea ce ii face sa fie foarte dificil de manipulat.
Ei pot alerga aproximativ 32 kilometri in timpul unei nopti, in aproximativ 8 ore si jumatate!

| boghi98 explică (pentru psica):

Nu ma ajuta un copy paste de pe net vreau sa stiu sfatul unui cunoscatorȘD

| greatsonic23 a răspuns:

Ar fi bine sa ii iei un prieten, dar nu pune alta specie ca poate s - ar batea intre ei. Cumpara unul din specia lui

| boghi98 explică (pentru greatsonic23):

Si cum ar fi o combinatie mai buna? doua fete sau doi baieti? nu vreau sa iau pereche pentru ca nu am ce face cu puii.