| Anca1995 a întrebat:

Am un iepuras gri de la bunica mea...insa nu stiu cum sa-i creez conditiile necesare(stau la bloc). Am o cusca si manacare insa nu cred ca e de ajuns. O prietena mi-a zis ca iepurii stau in rumegus. E adevarat?

Răspuns Câştigător
| Ellynna a răspuns:

Da stau in rumegus, dar nu e necesar daca ai o cusca adecvara, care nu necesita rumegus.Trebuie sa il bagi in seama, sa te joci cu el, sa ii faci curat din 2 in 2 zile, si cel mai important este sa simta ca e iubit! Sper ca te'am ajutat. Funda?

3 răspunsuri:
| Hadley a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Iepure
pe situl asta aflii tot ce vrei despre iepurele de casa

| TatooMaker a răspuns:

E adevarat ca iepurii stau in rumegus pentru a face pipi in el.Insa nu il poti tine doar intr-o cusca, trebuie sa ii dai drumul si prin casa, dar sa ai grija sa il urmaresti sa nu pierzi vreo cacareza.Cum o face trebuie sa o aduni imediat. Sper ca am fost de folos.

| nicolae17 a răspuns:

Yoo men
deci e bine ca ai rumegus daca e cusca de lemn o sa ai mai mult rumegus daca e de plastic e rau
sa vb serios deci ca mancare te duci la super marchet cumperi mancare pentru epuri
sal scoti la plimbare ziua nu seara sa manance earba ca mic dejun
si cam atat
sper sa fiu de folos
yoo men i`m gancster-yoo men