| Andreea192388286jei660 a întrebat:

îmi voi lua un iepuras și nu știu cum să îl îngrijesc ce sa ii dau de mâncare, cum sa se numeasca, sau condițiile care îl ajută să crească, eu stau la bloc și na, o sa fie un pic mai greu pentru că nu stau la casa dar mna ????

5 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Ii cumperi niste boabe de mălai, dai cartofi si pâine zilnic.
Curata-i cușcă odată la săptămâna.

| Kogaion a răspuns:

De mancare ii poti da morcovi, varza, cojile de la cartofi, mere, etc. E putin cam pretentios pentru apartament pentru ca face destul de multa mizerie si cand isi face nevoile miroase destul de urat. Ar trebui sa-l tii pe balcon undeva. Poti sa-i faci un fel de tarc si sa-l mai lasi liber prin casa, dar sa ai grija sa-si fii facut nevoile inaintelaughing

| Deserth a răspuns:

Mai bine iti iei o tarantula decat iepurila.Nu face atata mizeri

| iKireS a răspuns:

Am avut si eu, gasesti la mall custi pentru iepurasi si iti recomand sa cumperi fan cu miros de capsuni si sa il pui in cusca ca atunci cand iepurele is face nevoile sa nu miroasa urat si sa il poti schimba, si la mall gasesti si mancare pentru el