| teo45pis a întrebat:

Am un motanel si are purici..si mai este o problema i cade foarte mult parul..stie cineva o solutie? DAU FUNDA! big grin

Răspuns Câştigător
| Çõяÿηą a răspuns:

Caderea parului la pisici este un fenomen fiziologic,se intampla primavara si toamna,deoarece organismul lui se adapteaza la schimbarile de temperatura, nu ai ce sa-i faci, perie-l din cand in cand, si pentru purici gasesti la farmacii veterinare zgarzi, pastile...

3 răspunsuri:
| unprietenaproape a răspuns:

Piaptanal, sunt zgarzi antipurici si anumite prafuri cu care sa dai pe el ca sa moara, le gasesti la farmacia veterinara

| DenissaRoxana a răspuns:

Buna. Daca ii cade parul ete normal in aceasta perioada, dar daca ii cade mult (asa cum zici tu), nu este bine si trebuie sa te duci cu el la veterinar.
In legaura cu puricii, ii poti cumpara frontline (este foarte eficient pentru parazitii externi).

| DeshiBebe a răspuns:

Pai cumpara-i o zgarda pentru purici.
Iar caderea parului este normala...pentru ca e primavarahappy ii mai cade asa si toamna pentru ca si la pisica mea ii cade parullaughing
Pa-pa!