| Martis_Gabi_1995 a întrebat:

Am un papagal perus care toate ziua doarme mananca bea apa si isi face nevoile. Ce are.Eu mentionez ca nu are pereche

Răspuns Câştigător
| helen45132 a răspuns:

N-ai idee ce fericire e pe capul papagalului meu-riki, pentru ca va fi ''tatic'', e mama ce mai ciripeste, eu cred ca este bine sa aiba pereche, depinde-cum tu doresti, nu te incurca-e cam ma distrage de la teme cu ciripitul lui, dar in fine, asa-s papagalii. daca spui ca e asa pasiv si nu ai dori sai iei o pereche poti sa ii cumperi un papagal de plastic cu oglinda-nebunie mare, pentru ca inainte sa i-o cumpar pe kira avea tot asa o jucarie si cred ca nu mai avea nevoie de altceva numai de oglinda aia. tu decizi, succes, e interesantwinking

3 răspunsuri:
| catalin02 a răspuns:

Este bine ca ai mentionat ca nu are pereche dar acesta este chiar motivul.bft

| scienceftw a răspuns:

Si al meu face la fel.

| AceOfSpades a răspuns:

Nu are nimic. Asa face al meu si nu are pereche. Cumpara-i o pereche, o oglinda sau o jucarie.