| DanuTzCarbon a întrebat:

Am un perus de 1 an si ceva... Problema e ca tremura si nu stiu de ce. Ma refer la cel verde care este chiar la poza de profil. Sa-i fie frica nu cred. De mancat mananca destul de mult, apa nu prea bea. Mentionez ca le schimb apa si mancarea in fiecare zi. Din ce cauza tremura? Ba chiar nici nu mai zboara.

De ce?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cred ca tremura de frig, nu-i tine langa geam.

| DanuTzCarbon explică (pentru mgtow):

Nu e langa geam iar in camera e cald de stau eu in tricou.

| Capsuinkaadulcicaa a răspuns:

Uite tremuratul poate fii din mai multe cauze! poate fi stresat sau bolnav! am si eu un perus si o nimfa! le iubesc foarte mult insa nu am reusit sa-i imblanzesc! ai tai vad ca stau pe tine poate reusesti sa ma inveti sai imblanzersc si eu! Ma rog..revenind la subiect! poate avea diverse boli! incearca sa i duci la un medic veterinar pana nu e prea tarziu! Probabil iti va da vitamine cv! nu stiu du-te la un medic si spune-i simptomele el va sti mai bine! Multa bafta! si poate reusesti sa ma ajuti!

| Sup3rN0va a răspuns:

Probabil ca ai este frica...incearca sa comunici cu el sa vada ca nu-i faci rau.Dai drumu prin camera si dreseazal.

| DanuTzCarbon explică (pentru Sup3rN0va):

Uita-te la poza de profil si spune-mi daca crezi ca ii este frica.

| Sup3rN0va a răspuns (pentru DanuTzCarbon):

Ok atunci o ti in zgomot? pasarile nu au voie sa stea in galagie intodeauna le trebuie liniste sa nu fie stresate si sa nu se sperie.

| Ghosts a răspuns:

Chiar asa de urat poti fi? straight face

| misterblack a răspuns:

Iai pereche si isi revine

| DavidVilla227 a răspuns:

Poate nu ii place mancarea pe care i-ai cumparat-o! Cumpara-i Cocorite GrandMix; dupa parerea mea e cea mai buna mancare de perusi! P.S : CUTIA de Cocorite sa fie galbena si sa scrie de perusi! funda pls!