| nicolassmiley a întrebat:

AM un peste betta de 6 luni si cand l-am luat avea 7 luni. de 2 zile are ceva rosu la capul cozi eu cred ca e sange, dar nu pare ce o fi in schimb pestele inoata manaca. e vesel (oare e batran sau e vorba de o boala )

Răspuns Câştigător
| Cupcake123 a răspuns:

Si eu am avut un beta care nu facea altceva decat sa stea in coltul acvariului sus si sa mananca altceva nimic.I-au aparut niste pete si mi se pare ca l-a o luna doua a murit.Acum poate fi o boala, sau i se decoloreaza solzi.Dar daca ai mai multi pesti in acvariu s-ar putea sa se fi luat la bataie si sa se manance intre ei.Ar fi bine daca ai consulta un veterinar ca sa il intrebi.Gasesti mai multe inf aici:
http://www.blog.petz.ro/pesti-de-acvariu-beta-splendensis/
fundita?