| Andradaa2131 a întrebat:

Mi-am luat un peste Betta [mascul]acum 2 zile si mai am un peste Guppy[femela]. Pestele Betta a inceput sa faca cuibul acela din balonase mici de aer..Acum ce voi face? Sa il stric?

Răspuns Câştigător
| Mirunicamy a răspuns:

Pai epinde si eu am cuplu de betta si masculul face cuibul dar femela mea are icre si de aceea dar tu poti sa mergi la pet shop sa vezi daca are femele gestante si sa iti iei in caz ca vrei sa ai pui daca nu poti sa strici cuibul

3 răspunsuri:
| Sup3rN0va a răspuns:

Dar daca vrei sa ai pui sa ai grija ca de obicei fac multi si sa fi pregatit/a cu un loc spatios ca pentru ei.

| Shiney a răspuns:

Nu-ţi recomand sa ţii femela guppy cu betta.Masculul este foarte agresiv(de aceea se ţin singuri) si probabil o va omorî.
Daca şi+a facut cuib, lasa-l asa, sau cumpara-i o femela.

| Andradaa2131 explică (pentru Shiney):

Multumesc pentru. raspuns, dar a fost prea tarziu cand am vazut mesajul..deja a omorat-o.straight face