| Bubulik16 a întrebat:

Am un pestisor beta rosu care uneori se "decoloreaza", dar apoi revine la culoarea initiala, iar cateodata (numai seara) sta pe fundul bolului de parca ar fi mort, dar se pare ca doar ma pacaleste, de ce credeti ca o face?

Răspuns Câştigător
| aquarium a răspuns:

Tu cand esti trista,vesela,bine-dispusa, etc... nu e asa ca arati altfel? Acelasi lucru se intampla si la betta. Orice stimul intern sau extern il afecteaza, la el se vede mai usor pentru ca e puternic colorat, dar toti pestii sunt aproximativ la fel in privinta asta.Ape limpezi!

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se crede cameleon.e boala psihica.la doctor cu el.

| aquarium a răspuns:

Tu cand esti trista,vesela,bine-dispusa, etc... nu e asa ca arati altfel? Acelasi lucru se intampla si la betta. Orice stimul intern sau extern il afecteaza, la el se vede mai usor pentru ca e puternic colorat, dar toti pestii sunt aproximativ la fel in privinta asta.Ape limpezi!

| gangsta_5612 a răspuns:

Nu ai ceva despre care sa-ar putea reflecta propria imagine in bol(oglinda sau ceva de genu)? Pestilor beta nu le place sa aiba pereche si daca se vede in oglind se streseaza si din cauza stresului sta seara la fundul apei...nu-i cumpara pereche!