| anonim_4396 a întrebat:

TPU! Am auzit ca apa oxigenata decoloreaza parul. Eu as vrea sa mi-o aplic pe picioare. Deci fetelor, ce ziceti? E buna? Daca da, cum se aplica? Parul mai revine la culoarea initiala sau ramane decolorat?

Ofer "fundoi" celui mai bun si folositor raspuns! big grin V-am pupat! :*

2 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Apa oxigenata nu e intotdeauna buna. Eu unul n-am reusit sa-mi decolorez parul de pe picioare fiindca e prea negru si rar, am inteles ca si apa asta oxigenata trebuie sa stea ceva vreme pe firul de par pentru a actiona, ca si in cazul fixatorului vopselei de par.

In general apa oxigenata o sa-ti decoloreze temporar doar buricele degetelor, eu unul n-am reusit sa-mi "ard" alte zone ale pielii. Am incercat-o din curiozitate si pe parul pubian, a mers insa arata cam ciudat.

Cea mai buna metoda de a estompa efectul vizual al parului de pe corp e sa te bronzezi.

| ElleAhx a răspuns:

In primul rand apa oxigenata pe care o cumperi de la farmacie nu este foarte concentrata incat sa-ti decoloreze parul (am incercat si eu) si in al doilea rand, daca iei apa oxigenata prea concentrata incat sa decoloreze parul, o sa-ti arda pielea.
Sincer nu am mai auzit pe nimeni care vrea sa-si decoloreze parul de pe picioare laughing si nu vad de ce. Chiar si decolorat, tot se vede. Si se vede chiar mai urat sa ai fire de par albe laughing
Eu zic sa te duci la salon sa te epilezi si gata.winking