| anonim_4396 a întrebat:

Am un pui de testoasa si de apa si de uscat. E foarte cuminte, numai ca e plictisitoare. Cum as putea sa ma joc cu ea si ce i-as putea da de mancare in afara de viermisori uscati?

9 răspunsuri:
| AnonimKidd a răspuns:

L.O.L Daca vroiai un animal cu care sa te joci puteai sa-ti iei :un catel,o pisica, un iepuras, un porcusor de guineea, un papagal, un hamster.Broastele testoase, pestii, iguanele sunt plictisitoarestraight face.Nu zic ca nu sunt interesante, dar testoasa ta se misca cu o viteza foarte mica.Cum ai putea sa te joci cu ea? Inca nu s-au inventat aceste jocuri.

| 69dacăvrei a răspuns (pentru AnonimKidd):

Nu se misca ince, din contra!

| 69dacăvrei a răspuns (pentru AnonimKidd):

Incet*

Răspuns utilizator avertizat
| kscorpio a răspuns:

Broastele testoase nu se joaca. Ce? sunt testoasele ninja. Ia-ti un catel daca vrei sa se joace cu tine si nici macar ala nu se mai joaca cand se mareste. Saraca broasca abia se misca ea, dar sa se mai si joace. Joaca-te cu prietenii tai. Si de mancat mananca si ou fiert si carne fiarta, etc.

| 69dacăvrei a răspuns (pentru kscorpio):

Abia se misca?! A mea zici ca e masina de curse, alerga repede rau de tot.

| kscorpio a răspuns (pentru 69dacăvrei):

Ha ha ha. hai ca ai fost amuzant(a). Atunci da-i drumul sa se plimbe, vorbeste cu ea poate o sa fie mai activa, dar de jucat sa stii ca nu prea cred. Ele sunt frumoase asa sa le ai si aduc si noroc. Si traiesc si mult daca sunt ingrijite bine. Sa ai grija sa nu calci pe ea, sau sa nu cada de sus ca nu prea mai traieste carapacea sparta.

| Eoop23 a răspuns:

Eu stiu cu te poti juca cu doua braoste: Le aliniezi pe aman2 si le pesari la fiecare mancare in fata(ca un fel de drum)laughing si fezi care ajunge prima la linia de sosire.
Sper ca te-am ajutat, funda?

| WeBB a răspuns:

Din cate stiu broastele testoase mananaca si pestisori mici (morti clar si fara cap) big grin