| sweet moon a întrebat:

Am cumparat o broscuta testoasa si i·am cumparat are niste viermisori sau creveti uscati( gammarus) si nu mananca deloc

Răspuns Câştigător
| dulceatalui a răspuns:

Cauta Reptomin.sau Reptomin Baby asta asa ca nume de produs.daca vrei sa stii ce mananca mergi la o farmacie veterinara si cere mancare pentru testoase care sa contina carne de vita deshidratata o sa gasesti sub forma de mici cubuletze pe care va trebui sa le farami tu si sa i le arunci in apa. Apropo de acei gandacei mici, sa nu te lasi pacalita, broscuta ar putea sa ii manance fara ca tu sa iti dai seama si spun asta pentru ca broscuta mananca doar carnita si lasa la suprafata apei niste coji.a mea asa face :X. bafta cu puiutul! >big grin

| sweet moon explică (pentru dulceatalui):

Am si reptomin dar cel de la pet shop a zis ca e pentru broscute mai mari(sticksuri). vroiam sa o duc inapoi dar nu cred ca o so schimbe. daca nu mananca nici acea carnita de vita ce sa·i dau pentru ca gandaci nu cred ca mananca pentru ca i·am numarat sa vad daca mananca... carnita cruda mananca? este micuta nu are nici 5 cm. mersi mult

| sweet moon explică (pentru dulceatalui):

Am uitat sa zic k se sperie de viermisori cand ii pun

| dulceatalui a răspuns (pentru sweet moon):

De unde ai cumparat-o ce mancare ii dadeau vanzatorii? poti merge sa ii intrebi si sa cumperi exact ceea ce manca acolo. In ceea ce priveste carnita broscutele sunt carnivore deci teoretic mananca orice fel vita pui ...na acum sa fie special preparata pentru ele.Eu zic sa incerci totusi cu carnea de vita. Cauta si "Turtle Stiks"sau "Bio Lio"