| Girly97 a întrebat:

Ar fi vreo diferenta de personalitate sa zicem intre cainele mascul si cainele femela?

Răspuns Câştigător
| BBJHHRUGs a răspuns:

Masculul este o fire mai dura si dominanta, isi marcheaza (stii tu la ce ma refer...cu un picior ridicat in sus langa un stalp, boschete, etc.) si isi protejeaza teritoriile. Unii te latra doar pentru ca le-ai violat spatiul lor trecand pe acolo intamplator sau de frica. La unele rase, unii se lupta cu alti masculi pentru hrana si imperechere. Femela in schimb este o fire mai afectuasa, unele rase sunt lingusitoare ca sa le dai de mancare pentru ca femela stie sa iti castige empatia (a intra pe sub pielea cuiva), ii place sa fie rasfatata si mangiata mai mult decat masculul, mananca mai mult cand este gestanta, insa devine agresiva cand este vorba de protejarea puilor, este foarte ocrotitoare si protectiva in comparatie cu masculii. Funda?

| BBJHHRUGs a răspuns (pentru BBJHHRUGs):

Mersi pentru funda

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Am observat că femela latră din orice, dar masculul este mai controlat.
Așa este și la oameni? ^_^

| SkyPilot a răspuns:

Masculul este mai agresiv, dar si mai afectuos cu stapanii.