| tymyhaircut a întrebat:

Are cineva idee, as putea sa gasesc an tara asta niste nituri pentru brice de ras("mama si tata") cu filet interior cam de 2 mm, 1, 8mm grosime. ps: nu stiu cum se numesc poate suruburi?

2 răspunsuri:
| andrei57 a răspuns:

Pai nituri se gasesc la pungulite, in aproape orice magazin de constructii.Mai sunt si "niturile pop" de diferite dimensiuni dar la astea ai nevoie si de un cleste sa le mufezi...Acum na daca ii pui nit, trebuie sa stii ca nu o sa il mai dai jos adica nu o sa mai fie detasabila, in schimb daca pui surub cu piulita, il poti desface oricand. Sper sa iti fie de folos explicatiile, numai bine!

| tymyhaircut explică (pentru andrei57):

Nu de curand am aflat ca aceste nituri pe care le caut sunt de fapt suruburi cu camasa cu filet interior dar sunt foarte mici si nu se prea fabrica daca aude cineva ca exista spuneti-mi, fac cinste