| 1Me9 a întrebat:

Aromele gen (Capsuni, Ananas, Banane, Struguri, etc) din narghilea/tigara electronica, au tutun/CO 2( monoxid de carbon ) sau nicotina? Vreau sa aflu.Dau funda

7 răspunsuri:
| Adelina1995 a răspuns:

Aroma de narghilea nu contine tutun/nicotina.
Tigarile electronice sunt foarte periculoase, si au nicotina.

| 1Me9 explică (pentru Adelina1995):

Sunt destul de sigur ca nu au cele cu arome. Cele cu tutun sunt extrem de periculoase.Mai ales narghileaua

| DamienArmitage a răspuns:

Nu, acele arome nu contin nicotina. Contin chimicale care au fost declarate "alimente" sau sunt folosite in combinatie cu alimentele drept condimente. Majoritatea aromelor dulci din tigarile electronice contin diacetyl, o aroma care este adaugata si la popcornul pentru microunde.

| 1Me9 explică (pentru DamienArmitage):

Deci merita sa imi iau o tigara electronica doar cu arome? Gen nu o sa vreau cu tutun.Eu cred ca tigarile normale sunt mult mai periculoase ca tigara electronica cu arome

| DamienArmitage a răspuns (pentru 1Me9):

Depinde de aroma si firma care o produce. Ar trebui sa faci o poza la eticheta cu ingredientele folosite si dupa aia sa cauti pe internet daca acea substanta a fost/este asociata cu posibile boli.

| 1Me9 explică (pentru DamienArmitage):

Mersi de raspuns.Am cautat, scrie in deascrierea aromei daca contine tutun nicotina sau ceva.Nu stiam ca au detalii! laughing

| DamienArmitage a răspuns (pentru 1Me9):

Pot avea funda happy?