| miasdbnqwyiudnwqiygu a întrebat:

As dori sa-mi cumpar un caine(mai iefin) si nu stiu care. Vreo sugestie?

Răspuns Câştigător
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Apropo...eu nu vorbesc din carti...eu am o ''catelusa comunitara'', cum spune Elena(si are dreptate). Asa caine devotat nu am avut niciodata, este adoptata de la o fundatie care ii aduna de pe strazi.
www.daisyhope.ro (asta este site-ul fundatiei in caz ca te intereseaza)

24 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Nu va mai tot bateti joc dar si maidanezul e bun Il duci la veterinar si Il ingrijesti nimeni nu-si va da seama ca e metis si ori cum ce ii doare pe ei...Iti recomand rasa amstaf sau un terrier, dalmatianu-l nu stiu cat costa dar cred ca cam costa sau chiar si un pichinez, incearca sa mergi si prin piete cu animale sau mai asteapta sa-ti mai strangi bani, si din ce-ti mai da familia si din alocatie.Mult norochappy

| elena a răspuns:

Nu este vorba de ieftin sau scump, dar iti recomand din toata inima un caine comunitar, cica este rusinos sa spui maidanez, asa ne-a invatat mama UE. Tu vei fi prietenul lui si nu invers, va deosebit de afectuos si ascultator si nu pretentios la mancare. Oare care este deosebirea intre un caine comunitar si un politist comunitar, hop- stop, asta nu se mai cheama asa ci de proximitate.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Maidanez... cel mai ieftin!laughing

| maryana5 a răspuns:

De ce sa-ti irosesti banii?
uita-te pe starda...sigur gasesti unul care sa-ti placa laughing

| FearNoEvil a răspuns:

Corciturile (sau mai elevat "metis"big grin). Daca ai noroc poti gasi exemplare foarte reusite.winking

| CrucifiedCountess a răspuns:

Dap maidanez. e si gratis.si daca are blana mare, il coafezi si zici ca-i de alta rasawinking

| Ben. a răspuns:

Sunt o groaza de catei care au nevoie de un adapost.sunt la fel de buni ca si aia de rasa.ba uneori nu sunt atat de consaguinizati si de sensibili. o sa-ti apere casa si o sa-ti arate afectiune la fel ca aia de rasa.

| miasdbnqwyiudnwqiygu explică:

De la un magazin de animale happy

| ina a răspuns:

Intereseaza-te daca este centru de ecarisaj in oras. Ei aduca caini de pe strada, ii deparaziteaza si vaccineaza. Poti adopta unul de acolo.

| sticss a răspuns:

Ce preferi caini mare sau mic? eu am de vanzare un canish... daca doresti .il dau cu 250 ron.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am o pisica, cand ma plictisesc de ea ai spun sa se imbrace in costum de caine sau peste si sta in acvariu... fa si tu la fel e mult mai ieftin happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adopta unul!
am auzit saptamana trecuta ca 1 din 7 caini maidanezi e de rasa, daca vrei unul frumos de ochii lumii.
arunca o privire, sunt atatia caini frumosi si destepti pe strazi.pacat ca nu ii vrea nimeni. e la 'la moda' sa platesti pentru orice. de ce?! e mai bine decat sa ajuti?

(scuzati, dar ma intriga faptul ca lumea vrea sa cumpere cand poate salva foarte bine un animal de pe strada) happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca un ciobanesc german ar fi perfect...Si eu am unul si ma inteleg de minune cu el. E cel mai bun prieten al meu si se dreseaza foarte usor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un amstaff de un an bine dresat la 150 euro. asculta ii vaccinat. mananca orice suna la 0753016126

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti dau ieu un bichon frumos tuns -are 6 luni jumate este de talie mica nu creste mai mare de jumate de metru si mai mucut la pret de 150 lei daca vrei ma gasesty la tele 0753462649 sau 0743115295 sau sn1p3rov1

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ti un Yorkshire Terrier talie mica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut
Am un pui Rotweiller de vanzare in varsta de 5 luni cu carte de origine romana si carnet de sanatate! Daca te intereseaza imi poti scrie la still_project@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o catelusa ciobanesc caucazian 250 roni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o catelusa ciobanesc caucazian 250 roni NR TEL 0735672205

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dau eu o catea gratis

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un tosa inu de 1 an si 6 luni, cu carnet de sanatate, vaccinurile la zii, foarte cuminte, ii plac copii foarte mult, nu este agresiva deloc. 50 euro (2 milioane). sunt din timisoara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vand ciobanesc libanez 2 ani 0722 988 129

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai un caine de companie foarte bun este bichonul dar este cam scump ajunge la 400 sau 300 euro

| ionnik a răspuns:

De pe stradalaughingsau o corcitura de pe la candvalaughing