| Caponel98 a întrebat:

As dori un caine de paza pentru curte si nu stiu ce rasa sa aleg nu as vrea chiar pittbul sau rottweiler dar sa fie si putin frumos. Ce rasa ar fi de preferat? funda big grin

Răspuns Câştigător
| terminallyCapricious a răspuns:

cel mai bine ar fi saint bernard:http://www.catzel.ro/......ernard.jpg dar trebuie sa te mai joci cu el deoarece este foarte energic si nu trebuie tinut in lant... funda?

10 răspunsuri:
| LoveNiki a răspuns:

1) Ciobanesc german.
2) Doberman.
3) Boxer.
4) etcccc.

| TurnOn a răspuns:

Pai... eu as zice labradorul dar trebuie sa fie tinut in curte sa se obisnuiasca numai cu cei ai casei ca sa fie rau pentru ca e totusi o rasa prietenoasa;) orice caine daca il tii numai in curte si nu il alinti se face rau;) si Ciobanescul de Berna e dragut dar mai bine alege tu;) http://www.animale.ro/caini

| Lovelyx3Friendly a răspuns:

Or ce caine este bun de paza chiar si un maidanez daca este dresat ( pentru paza si protectie, fac eu asta ieftin sunt din buc).

| Gabonne1982 a răspuns:

Mai bine iti iei un Labrador.Sunt si frumosi si rai

| Diablo666 a răspuns:

Offtongueitbullul si rottweilerul sunt frumosihappy
Ai uitat sa specifici daca, cainele o sa stea tot timpul afara sau iarna o sa il ti in casa
1)Dobermann
2)Ciobanesc german
3)Dog german
4)Cane Corso
5)Bulldog american
6)Bullmastiff
7)St. Bernard
8)Dog Argentinian
9)Dog de Bordeaux
10)Rottweiler
Acestia sunt pentru cazul in care ii tii doar afara. daca iarna ii tii in casa lista poate continua:
11)Amstaff
12)Pitbull
13)Bullterier
Sper ca ti'am fost de ajutorhappy

| totElodia a răspuns:

Ciobanescul German este perfect, si din fericire, deloc scump. Spune-mi doar in ce oras locuiesti si judetul, si iti fac rost de unul.

| Hannibal_3697 a răspuns:

Boxer, este foarte sociabil, chiar hazliu, este mare, are o voce groasa,. impresionează

| sergiuk11 a răspuns:

Boxer! fundita te rog

| GeorgiiUatdăfac a răspuns:

Dupa parerea mea un hasky, ciobanesc german, labrador