| Sabina_Bontas_1984 a întrebat:

As vre sa-mi cumpar un hamster si as vrea sa stiu cat coste cu tot ce are nevoie

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce nu i ti cumperi păpusile de romi, Lulica si bărculică, lasă hamsterii.

| Kriss96 a răspuns:

Te costa ceva. Un hamster nu e scump. Pe la 20 de lei. Dar cusca e mai scumpa. Are nevoie si el de un spatiu decent. Cam 200 de lei te costa cusca. Nu il chinui intr-o cusca mica. Nu o sa-l poti tine prea mult pe afara pentru ca fug incredibil de repede, se pot pierde si rani ulterior. O sa-si petreaca toata viata in cusca aceea si are nevoie de un spatiu decent.
Mancarea nu te costa asa mult. Nici jucariile. Poti sa-i iei pe rand. O sa aiba nevoie de multe chestii pentru ros.

| Mariusr11 a răspuns:

Am avut si eu un hamster. La mine in oras, un hamster e undeva la 15-20 de lei. Ai nevoie de o cusca care de obicei e gata pregatita cu roata, recipient de apa si de mancare, iar una costa undeva la 60 de lei. Vei mai avea devoie si de " talaj ", care difera la pret, depinde doar cat de mult vrei sa ii cumperi. Si in ultimul rand, mancarea care la fel depinde de sortiment. Funda? :d

| RheeaG a răspuns:

In loc de cusca poti sa ii ei o cutie de plastic cat de cat inalta(sa nu iasa) si nu dai mai mult de 30 lei. O rotita, suport pentru apa, pentru mancare si rumegus!