| Arome a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un telefon, doar ca nu stiu care. Vreu ceva modern, mai nou, dar care sa nu coste mult, sugestii?

5 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Http://www.emag.ro/telefon-mobil-sony-xperia-m2-black-86050/pd/D039LBBBM/ mai tare decat asta, in acest pret nu gasesti;) procesor quad core, 1 gb RAM, display de inalta calitate de 4.8 inch, camera de 8 mpx, adreno 305 [placa video mai buna decat cea de pe Samsung galaxy s3] si memorie interna de 8 gb, android 4.3 si poti face upgrade la 4.4.2;) + multe alte functii Sony si un design al telefonului cat si al meniului deosebit;)

| coztel5437 a răspuns (pentru RB26DETT):

Ai observat ca ecranul ii TFT? tu stii ca asta e printre cele mai slabe ecrane?

| RB26DETT a răspuns (pentru coztel5437):

De ce este slab? are luminozitate mai puternica decat nu stiu ce model de display de pe note 3, si totusi, Sony foloseste placi video de la adreno pentru telefoane in timp ce Samsung foloseste mali, placile mali sunt foarte foarte slabe in comparatie cu adreno! uite asa iti spun, am un Sony xperia M, 1 ghz dual core, 1 gb de RAM si pot spune ca are RAM-ul si placa video mai bune decat cele de pe galaxy S3 si totusi al meu costa undeva la 600 RON laughing)) am NFC, bt 4.0, scratch resistant glass, multi touch 5 puncte, multe functii de la Sony, design mult mai bun decat de Samsung si calitatea materialelor mult mai bunawinking meniul de la Sony, aplicatiile gen album, walkman [music player] etc. toate astea actioneaza un LED ce se aprinde in functie de culoarea dominanta pe ecran, super! atrage privirile tuturorwinking, de exemplu daca tin un Sony xperia M in mana e de ajuns sa ascult muzica si sa schimb o melodie ca toti se uita la el laughing) tu cu un s4 trebuie sa te joci ceva dar ce? ca daca joci san andreas la grafica maxima merge sacadat laughing) la fel si cu note 3 laughing)) pe cand cu xperia M la grafica medie spre maxima merge foarte lejer oh go on laughing) deci te rog, imi imaginez ce poate Xperia Z2 laughing oricum samsungul a cam scazut in ultimul timp, un Nexus 5 ce-i drept le bate pe toate! dar totusi as alege Sony xperia Z2 sau cu un buget limitat M2

| coztel5437 a răspuns:

Samsung galaxy s4, s4 mini, LG g2, Huawei ascend p7...mai ai alte criterii?

| Ovidiu_Cristian_Grecu_1990 a răspuns:

Iti comand telefonul LG G2 este super si e si ieftin