| alexandra_1524 a întrebat:

As vrea sa am un caine sau o pisica si stau la bloc, mama si tata nu ma lasa, ce ar trebui sa fac?

5 răspunsuri:
| Ruxuletz a răspuns:

Sa insisti. Odata si odata vor ceda.

| βʋϰβʋииʏ a răspuns:

Eu cand stateam la bloc am luat 2 catei iar parinti nu mau lasat si i-am tinut in scara blocului. Si le spuneam la parinti ca dor la o prietena si eu statea acolo cu ei toata searahee hee
Cateii aceia au murit si imi parea asa rau sigh
Lory si Teddy [love struck]
Poti sa faci la fel.
le-am cumparat un pat pentru. catei si le-am spus parintilor ca eu dau cadou unei prietenehee hee
Tot felu de prosti am inventat ca sa ii tinhee hee
Succes!

| monicutza_5552 a răspuns:

Vorbeste cu ea si spune-i cat de mult ii doresti sa ai un catelus si ca ai fi fericita daca te-ar llasa... incearca tu sa o convingi, spune-i ca nu e atat de raua sa ia un caine. ba chiar e frumos si ca la un moment dat va ajunge sa-l iubeasca si ea

| Cookie_1993 a răspuns:

Frumoasax22 : daca isi dreseaza cainele nu o sa roada nimic si o sa asculte daca stie sa il dreseze.

| frumoasax22 a răspuns:

Bune sunt ana si am un raspun pentru tine pai parintii nu te asa sa ai caine sau pisica este ca n-ar locui intr-un mediu obisnuit adica pisicxa ar zgaria canapelele perdelele ar mieunii toata noaptea iar cainele ar face peste tot pentru ca caini nu folosesc litiera ar roade toate hainele deci atunci cand va veti muta intr-o casa atunci veti putea avea un caine sau o pisica pana atunci ia-ti un hamster peste papagal sau chiar porcusor de guinea