| Denis_5853 a întrebat:

As vrea sa imi cunpar un acvariu de 15 L cam cat ar costa cu pompa, plante si 20 de pesti si mancarea nu stiu va rog spuneti-mi dau fundita:*:*:*:*::*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acvariul costa cam 50 lei, nu trebuie pompa, trebuie filtru si eu am dat 40 lei pe unul, o planta falsa e 3 lei, 10-15 lei una adevarata, eu am dat 25 lei pe o mancare cu vitamina ( e destul dse multa), dar mai sunt si pliculete mai mici de 3, 50 lei ( mancarea din pliculet se duce pe fund). Mai gasesti plicuri mici la 1 leu, dar mancarea aia n-are vitamine. Nu poti sa ti 20 de pesti intr-un acvariu asa de mic! Te sfatuiesc sa iti iei neoni daca vrei sau gupi ( neon peste este cam 1.50-2 lei in piata, iar gupi 3 lei, asa am gasit eu). Neon si gupi au nevoie de incalzitor care e 25 lei. Sa nu iei multi pesti, poti sa mai iei tretazone daca vrei, sunt frumoase, mici si stau in bancuri, se joaca! Dar sunt agresive, si nu mai pui nimic in acvariu cu ele. Una e cam 4-5 lei ( parca nu mai stiu). Cel mai bine e cand iei un peste sa te uiti pe net despre el! Bafta! Funda te rog?

1 răspuns:
| DianaC a răspuns:

Cel de 15 l aprox 50-80 lei, depinde si de unde il iei.Bafta la gasit cat mai ieftinwinking
funditsza puppy dog eyes happy?