| RobertMoto18 a întrebat:

As vrea sa îmi iau o broasca testoasa voua cum vi se par sunt bune ca animal de companie si cam cat ar costa un in total cu hrana si cu acvariu? Dau si funda

Răspuns Câştigător
| Hdhdj a răspuns:

Am avut. Sincer nu mi-as mai lua. Depinde ce vrei de la un animal de companie. Evident ca nu o sa ai parte de compasiune de la o broască țestoasă. Evident ca nu te vei putea juca cu ea. Si evident ca nu o vei putea lua după tine. Necesita destul de multă atenție. Trebuie să îi cumperi un loc special unde sa stea. Eu am avut un fel de acvariu cumparat dintr un magazin special. Trebuia curatata des plus ca mai si mirosea in casa. Mâncarea nu e prea scumpa. Eu îi cumpărăm un fel de viermi uscați de la un magazin special pentru animale. Scump rau nu este. Dar necesita timp si răbdare. In plus sa o zic pe aia dreapta, trebuie să ai mare grija de ea. Eu am avut 2 si ambele au murit... Una nu intra in apa mai deloc asa ca bănuiesc că de asta a murit, iar cealaltă a trăit mai mult, dar și ea murise la un momendtat. Mi a părut rau de ele si sincer iti spun ca nu merita sa ai ca animal de companie asa ceva. Mai bine ia un caine sau o pisica. E mult mai bine. Macar asa nu chinui bietul animal.

1 răspuns:
| ValentinGabi a răspuns:

Ca animal de companie este bună dar trebuie să ai si timp pentru ea să o îngrijește, te poti duce la o farmacie de asta veterinară și ce-i de acolo o să te lămurească mai bine cu prețurile si o să-ți alegi si acvariu sau îl iei după net