| Anna04 a întrebat:

As vrea sa-mi iau 2 hamsteri (femela si mascul) dar nu stiu daca sa-i tin in kusti separate sau impreuna (nu vreau sa faca prea multi pui)si dupa ce naste ea pe el il pot lasa in aceeasi cusca cu ea si puii?

2 răspunsuri:
| LaughOutLoud a răspuns:

Bun deci tu trebuie sa ii lasi in cusca impreuna.dar cand vezi ca sa- imperecheat(ori ii vezi in fapt ori vezi ca femela e grasa)trebuie sa ii separi pentru ca altfel dupa ce se vor naste puii ei iar se vor mai imperechea si femela va simti ca este ''insarcinata'' si isi va ucide puii.ori daca nu, masculul ii va manca
funda?

| rolling a răspuns:

Nu nu trebuie sa-i lasi impreuna dupa ce naste dar poti sa intrebi la vanzator sau sa citesti pe cutia de mancare si apropo trebuie tinuti in borcane ca sa nu le roada si sa ramai fara ei. fundita? sper ca am fost de ajutor acum da-mi fundita!