| Kίđđίє a întrebat:

As vrea sa-mi iau un animal happy dar nu stiu ce animal. As vrea unul dragut care pot sa ma joc cu el usor de ingrijit Funda

Răspuns Câştigător
| SilverGirl a răspuns:

Eu ti-as recomanda un perus.De ce? Uite aici citeva argumene:
1.este usor de intretinut-de obicei nu e pretentios la mincare si se adapteaza repede
2.traiesc destul de mult- de la 8 la 10 ani si uneori chiar mai mult
3.sunt usor de dresat-daca iei un baietel mic, pui, nu numai ca poti sa il inveti sa stea pe mina si pe cap, dar poate sa aiba si,, cont de vorbareala"
4.sunt foarte sociabili, pot trai si in pereche si singuri, dar cu conditia ca ii acorzi atentia necesara
5.sunt foarte jucausi si draguti :* sunt nebuni dupa bilute colorate, clopotei si leagane happy
6..sunt o priveliste uimitoare si un prieten foarte bun, iti poate ridica dispozitia cu ciripitul lor frumos happy
7. da, fac putina mizerie, dar nu intratit cit poate face un ciine sau o pisica...gindestete cita mizerie poate face o pasare cit o vrabie de mica?winking
Sper ca te-am ajutat, bafta happy

| klau95 a răspuns (pentru SilverGirl):

Da e bine ce ai zis da asta doar daca i vei da drumu din cusca. Daca sta numai in cusca inchis nu va face nimic poate doar o sa vorbeasca putin.

| SilverGirl a răspuns (pentru klau95):

Pai cred ca e evident ca e necesar sa fie lasat afara din colivie ^^Fara doar si poate, de nu perusul nu va intelege ca colivia e o casa unde primeste hrana, apa si iubire, ci o inchisoare din care nu are scapare.Ma bucur ca ai atras atentia la asta happy

18 răspunsuri:
| klau95 a răspuns:

Chincila deoarece e asociabila.
Sau orce alta rozatoare.

| daηă a răspuns:

O pisica thinking

| vali1985 a răspuns:

Hamster.

| zahre a răspuns:

Un porcusor de guineea.

| ChrisstinaXdddddddd a răspuns:

Chinchilla cand se va atasa de tine vei vedea ce dulce poate fi

| ChrisstinaXdddddddd a răspuns:

Ai putea sa iti iei o chinchilla sunt tare frumoase iubitoare si pufoase, obosesti numai uitandu-te la ele, cand nu esti acasa dorm deci nu ai niciun stres cu una nu face multa mizerie ii cureti cusca 2 ori pe saptamana nu miroase, nu o sa stai cu gandul ca atunci cand nu esti acasa ca distruge mobila.Am si eu una si stiu ce zic. Bafta happy

| Misspink2000 a răspuns:

Un catelus mic si pufos.Sunt foarte dragalasi acei catelusi!

| zaooo a răspuns:

Un hamstar sau sunt micuti dragalasi usor de angrijitlaughing

| catalinmessi55 a răspuns:

Un papagal ca din asta am si eu de cativa ani buni si e usor sa il ingrijesti trebuie sa ii pui bobite din e mananca el si sa ii speli din cand in cand colivia

| LilVmp a răspuns:

Un bichon maltez sau un pomeranian.

| Alin_Popescu_1990 a răspuns:

Un catel, de rasa Jack Rusell Terrier este foarte jucaus si nu are stare doar cand doarme rolling on the floor. Poti sa te joci cu el toata ziua daca n-ai ce face. Si fi sigura este foarte usor de ingrijit

| mariaalexa02 a răspuns:

O pisicuta sau un catelus

| qwerty12 a răspuns:

Potrivit la ce descriere ai facut, ar fi un hamster

| crival2080 a răspuns:

Chinchila

| BOGDANU98 a răspuns:

Ti-ai putea lua un iepuras
sunt de o multime de feluri eu am in jur de 50 si imi plac toti

| danielvega a răspuns:

In catelus mai bine zis unul de buzunar