| the1975 a întrebat:

As vrea sa stiu de unde pot achizitiona un caine de rasa, bichon maltese pur, in varsta de 7-8 saptamani, cu pedigree si tot ce trebuie in Bucuresti? Considerati ca royal pet isi merita banii? Adica vreau sa pot vedea parintii si conditiile in care a fost crescut puiul. Banii nu sunt o problema, nu ma zgarcesc pentru sanatatea puiul, deci poate sa coste si in jur de 300 de euro. Multumesc

Răspuns Câştigător
| GabrielXD354 a răspuns:

Niciodata sa nu cumperi un caine de la o asa zisa canisa care are 100 de rase...Crede-ma ca nu vrei sa stii in ce conditii stau si cum sunt tratati ca o marfa.
Singura canisa pe care o stiu de bichon maltese este:
http://www.lorasmaltese.ro/
La o canisa adevarata nu vei gasi pui pe tot parcursul anului, de multe ori fiind nevoie sa te inscrii pe o lista si sa astepti pana se nasc puii/pana ajung la varsta la care o pot parasi pe mama.